Nr katalogowy: 1816
Ikona - Chrystus Pantokrator, w okładzie i kiocie
Rosja, Moskwa, złotnik Juka Chaimowicz Łoziński
(?) [czynny 1882-1908], probierz Lew Fiedorowicz Oleks
[czynny 1890-1896], 1890.
wizerunek Chrystusa błogosławiącego prawą ręką, w lewej trzymającego otwartą Księgę; okład srebrny, z profilowaną, skromną bordiurą i napisem u dołu: „G[ospodin] WSIEDIERŻITIEL”; nimb ażurowy, ze złoconym brzegiem; z tyłu ikona obłożona spłowiałym, niegdyś czerwonym pluszem; wokoło ramka złocona, ażurowa, z drewna lipowego, z motywem spiralnych kolumienek i stylizowanej wici roślinnej; w podłuczu półplastyczna Gołębica na tle promieni; kiot z drewna sosnowego, mazerowanego, zamknięty łukiem, od frontu oszklony, z malowanymi złotą farbą „okuciami”; na dolnej krawędzi okładu cechy probiercze;
tempera na desce, srebro pr. 84, plusz, wymiary obrazu 16 x 14,3 x 2,5 cm; drewno lipowe, złocenie; kiot - sosna, szkło, farba, 41,2 x 31 x 8 cm.
Rosja, Moskwa, złotnik Juka Chaimowicz Łoziński (?) [czynny 1882-1908], probierz Lew Fiedorowicz Oleks [czynny 1890-1896], 1890.