Nr katalogowy: 1810
Zegar ścienny, ramowy, z kluczem w formie korbki
drewno sosnowe, mahoniowe, intarsja
z drewna oliwkowego, wys. 62,7 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.
obudowa drewniana, sosnowa, czerniona, 6-boczna; przednia ścianka z uchylaną ku górze wielolistną, profilowaną, czernioną, oszkloną ramą; pod szybą płycina mahoniowa, intarsjowana i inkrustowana macicą perłową i drutem mosiężnym, z motywem stylizowanych, ulistnionych gałązek; pośrodku płyciny kolisty otwór ujęty mosiężnym pierścieniem, ukazujący tarczę z mlecznego szkła z czarnymi cyframi rzymskimi oraz częściowo zatartymi napisami: „[…] / Elias BUSSIERE / […] Rochefoucault”;
drewno sosnowe, mahoniowe, intarsja z drewna oliwkowego, mosiądz, macica perłowa, szkło mleczne i przeźroczyste; wys. 62,7 cm, szer. 50,3 cm, głęb. 14 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.