Nr katalogowy: 848
Sztaluga klasycyzująca
buczyna; 210 x 59 x 59,7 cm.
Austria kon. XIX w.
z podstawą w formie prostokątnej ramy opartej u dołu na dwójnogach, z półką o regulowanej wysokości położenia i pionową listwa za nią z ruchomym
uchwytem umożliwiającym mocowanie blejtramów. Całość malowana na kremowo-zielono ozdobiona rzeźbionymi i złoconymi ornamentami: liśćmi, kampanullami, rozetami, festonami i delfinami;
buczyna; 210 x 59 x 59,7 cm.
Austria kon. XIX w.
Sztaluga o klasycyzującym charakterze ozdobiona rzeźbioną dekoracją na bardzo dobrym poziomie wykonawczym. Podobne zestawienia kolorystyczne zieleni, kremów i błękitów ze złotem były typowe dla austriackich warsztatów z końca XIX i początku XX wieku. W polskich zbiorach muzealnych i handlu antykwarycznym spotykane są ramy luster wraz z konsolami i fragmenty boazerii wykonane w tym stylu. Jednak prezentowana sztaluga to obiekt unikalny, po fachowej konserwacji.
4 000 zł