Józef Michał BAZEWICZ (1867-1929)
Nr katalogowy: 835
Atlas geograficzny illustrowany Królestwa Polskiego
Warszawa [1903-1907], 30 x 23 cm,
oprawa skóra bordo
Warszawa [1903-1907], 30 x 23 cm, oprawa skóra bordo z odwzorowanym wg oryginału tłokiem z secesyjnym wizerunkiem kobiety wsród kwiatów oraz tłoczonej złotem tytulatury, brzegi kart złocone, na grzbiecie tłoczona złotem tytulatura, futerał ochronny, frontispis w chromolitografii, 85 map wykonanych w barwnej litografii w warszawskim zakładzie litograficznym B.A. Bukatego (rozkładaną mapę ogólną Królestwa Polskiego oraz 84 ozdobne mapy powiatów), sygn.: "LIT. B. A. BUKATY WARSZAWA". Mapom powiatów towarzyszą kolorowe plany, widoki charakterystycznych miejsc (pomniki, zabytki, kościoły, pałace, ruiny zamków, widoki ogólne, pomniki przyrody) oraz wizerunki strojów ludowych z poszczególnych
regionów. Część drugą atlasu stanowi „Opis Królestwa Polskiego do Atlasu Geograficznego Ilustrowanego" zawierający krótki opis historyczno-geograficzny każdego powiatu oraz jego głównych miast i miasteczek. Stan zachowania: oprawa stan idealny, bardzo niewielkie zabrudzenia rogów kart, stan map bardzo dobry.