Nr katalogowy: 827
Ikona - Matka Boska Smoleńska, w okładzie srebrnym i kiocie
Rosja, Moskwa, złotnik Alieksiej Stiepanow? (czynny 1883-1895);
probierz Daniel Pietrow (czynny 1880-1886); 1885.
Maria trzymająca na kolanach Dziecię z rotulusem w lewej ręce, błogosławiące prawą dłonią; okład z cienkiej blachy srebrnej, z bordiurą zdobioną motywami geometrycznymi i napisem cyrylicą u dołu: „SMALENSKIJA P.”; wokół obrazu profilowana, złocona ramka z trójkątnym szczycikiem, w którym umieszczona półplastyczna Gołębica na tle promieni; kiot z drewna czernionego, zwieńczenie trójkątne, ścianki faliste, od frontu oszklone drzwiczki; na brzegu okładu cechy probiercze i niewyraźny imionnik złotnika;
tempera na desce, srebro pr. 84, na spodzie pąsowy plusz; 22,5 x 18 x 2 cm; kiot - drewno czernione, szkło; 43 x 31 x 7,5 cm.
Rosja, Moskwa, złotnik Alieksiej Stiepanow? (czynny 1883-1895); probierz Daniel Pietrow (czynny 1880-1886); 1885.