Nr katalogowy: 715
Garnitur do kawy i herbaty
srebro próby 925 cechowane, waga 1577 g.
Schwabisch Gmu¨nd, wytwórnia sreber Wilhelma Bindera,
lata 30.-40. XX w.
składający się z owoidalnego dzbanka do kawy oraz imbryka do herbaty, dwuusznej cukiernicy i mlecznika w kształcie spłaszczonych kul, wspartych na kolistych stopach, z uchami z iworyny osadzonymi w tulejkach srebrnych, z nakrywkami z uchwytem w formie stylizowanej szyszki z iworyny w oprawie srebrnej; wylewy dzbanków w formie fasetowanych dzióbków, wylew mlecznika mały, trójkątny; wnętrza złocone;
srebro próby 925 cechowane (półksiężyc, korona, 925, znak wytwórni);
dzbanek - wys. 21,5 cm, szer. 23 cm, głęb. 11,7 cm;
imbryk - wys. 13,7 cm, szer. 26,5 cm, głęb. 15,5 cm;
cukiernica - wys. 9 cm, szer. 15,5 cm, głęb. 9,8 cm;
mlecznik - wys. 6,8 cm, szer. 13,7 cm, głęb. 9,3 cm;
waga 1577 g.
Schwabisch Gmu¨nd, wytwórnia sreber Wilhelma Bindera, lata 30.-40. XX w.