Nr katalogowy: 705
Dzbanek do wina
stop cynowy Gallia, srebrzony sygnowany;
Francja, Manufacture de L’Alfenide, k. XIX w.
szklany, wybrzuszony, dekorowany profilowanymi, spiralnie skręconymi taśmami, z wąską, długą szyją okutą w plater z dekoracją o motywach rokokowych, z trójkątnym wylewem i nakrywką na zawiasie, z ceowatym, roślinnym uchem; wsparty na stopie platerowej, ażurowej o krawędziach nieregularnych, dekorowanej kogucimi grzebieniami i ceownikami;
stop cynowy Gallia, srebrzony sygnowany (znaki wytwórni, GALIA METAL, nr modelu 4162); wys. 29,6 cm, szer. 16 cm, głęb. 14,5 cm.
700 zł