Nr katalogowy: 1609
Wazka w typie Imari, z pokrywką
porcelana: Chiny lub wyrób europejski? (wazka),
XVIII/XIX w. lub XIX w.
oprawa metalowa: Europa, 2 poł. XIX w.
o kolistym, spłaszczonym podłużnie brzuścu o przekroju owalnym, z dwustronną dekoracją miniaturami o lekko wypukłych konturach, z motywem architektonicznym (brama z łukiem) i kwitnącym pędem -drzewem lub koszem z kwiatami i kręgiem czerwono-kobaltowym z boku; pokrywka ze szlakiem kratownicy i gałązkami kwiatowymi, dobrana. Wazka oprawiona w metal (mosiądz?, brąz złocony?), na szpulowej stopce z rocaillami, z przytwierdzonymi na śruby esowatymi uchwytami z ptasią główką, kompozycjami kwiatowymi i liściastą wolutą z perełkowaniem; wokół wylewu ażurowa galeryjka z listwą wokół wewnętrznej krawędzi na pokrywkę z guzikową płaską rozetką; wyszczerbienie pokrywki i odpryski niebieskiej farby;
porcelana, kobalt podszkliwnie, czerwień żelaza naszkliwnie, złocenia (wazka), porcelana, farby naszkliwne-emaliowe (pokrywka), oprawa metalowa (mosiądz?, brąz złocony?) wys. 20,7 cm, nie sygnowane.
porcelana: Chiny lub wyrób europejski? (wazka), XVIII/XIX w. lub XIX w.