Nr katalogowy: 1605
Trzy plakiety - medaliony, z serii: Pory roku
Dania, manufaktura królewska w Kopenhadze,
proj. Bertel Thorwaldsen (1770-1844), XX w.
okrągłe, z listwowym reliefowym obrzeżem, z reliefowymi przedstawieniami pór roku w stylizacji antykizującej, umieszczonymi na listwowych konsolach:
1) Wiosna ( naga bogini z koszem z kwiatami, girlandami i wieńcem kwiatowym, putto i chłopiec w tunice;
2) Lato (scena żniw, z parą i kobietą wiążącą snop),
3) Zima ( siedzący starzec i kobieta- wróżbitka(?) ze świecą w dłoni, kot i tygiel);
plakiety z otworami do zawieszania;
biskwit porcelany; średn. 13,8 cm; sygn.(wszystkie): kobaltem potrójna fala, druk zielony: krąg z napisem: · ROYAL · COPENHAGEN ·
Dania, manufaktura królewska w Kopenhadze, proj. Bertel Thorwaldsen (1770-1844), XX w.