Nr katalogowy: 1604
Żardiniera neobarokowa, kobaltowa
Francja, Luneville, wytwórnia Keller et Guerin,
lata 1880 - 1920
ciemno-kobaltowa, malowana czarno, ze złoceniami i białą wypukłą emalią; owalna, lekko wybrzuszona, na 4 wolutowych nóżkach, z zawiniętymi do środka krawędziami , tworzącymi na krótszych bokach wypukłe uchwyty; wokół czaszy cztery wklęsłe, czarne i złocone, pionowe pasy;
fajans, szkliwo kobaltowe (grand bleu), czerń naszkliwna, złocenia malowane i drukowane, emalia biała ( kwiatki w szlakach ornamentu na uchwytach); wys. 18 cm, dł. 29 cm; sygn. złotym drukiem: duży, poziomy monogram KG i na nim napis ozdobną czcionką: LUNEVILLE , niżej: FRANCE
Francja, Luneville, wytwórnia Keller & Guerin, lata 1880 - 1920