Nr katalogowy: 1602
Wazon z korowodem bachicznym
szkło miodowe, barwione w masie, fasetowane,
Czechy, Karlovy Vary, Moser (nie sygnowany); ok. 1920.
kolista, płaska podstawa opasana wypukłym, złoconym pierścieniem; korpus szeroki, koniczny, rozchylający się ku górze; dołem wieloboczny, fasetowany, wyżej ozdobiony szerokim pasem reliefowej, trawionej i złoconej dekoracji z postaciami nagich mężczyzn i kobiet w antykizowanych szatach, na tle pokrytym stylizowaną wicią roślinną; pod rozchyloną krawędzią wylewu - pas owalnych faset; brzeg wylewu - płaski, złocony;
szkło miodowe, barwione w masie, fasetowane, trawione, złocone; wys. 15,5 cm, średnica podstawy 8 cm, wylewu 15,7 cm.