Nr katalogowy: 616
Wazon o trzech uchwytach zoomorficznych
Belgia, Bouffioulx, Roger Guerin (1896-1954),
1 ćw. XX w.
zielonkawo- srebrzysto - czarny; z obręczową listwą w połowie kulistego, lekko wydłużonego brzuśca, z przewężeniem przechodzącym w obręczową szyjkę z ornamentem srebrnych zygzaków o rytym konturze; na brzuścu osadzone pod szyjką trzy uchwyty w formie srebrnych masek- rzygaczy, z wałeczkowym uchem wychodzącym z paszczy, z guzkiem u dolnej nasady; kamionka, szkliwa naciekowe i redukcyjne, lekko połyskliwe, srebrzyste, czarne; wys. 30,4 cm; sygn. ryta głęboko w masie: FH X (lub 7?) oraz odręczna, ryta płytko: Guerin; na brzuścu papierowa nalepka srebrno- czarne: tarcza z ukośną banderolą z napisem żółtym GUERIN oraz rysunkiem garncarza przy kole i dużego wazonu w tle w polu z lewej.
Belgia, Bouffioulx, Roger Guerin (1896-1954), 1 ćw. XX w.
Wyrób autorski z pracowni Rogera Guerina w Bouffioulx, znanym od XIII stulecia ośrodku ceramicznym w pobliżu Charleroi, pozostającym pod wpływem tradycji kamionki z Raeren (Nadrenia).