Nr katalogowy: 615
Para stołków ogrodowych, z dekoracją ornamentalno - roślinną
Nieustalona wytwórnia europejska
- Anglia?, Belgia?, XX w.
o 6-bocznych trzonach i kolistych, lekko wypukłych siedziskach; dekoracja w tonacji ciemno kobaltowej i beżowej; na siedziskach motyw rozety geometryczno- roślinnej; trzony 4-dzielne, na stopach, z wydzielonym „nodusem” i dwoma rzędami płycin ażurowych z 6 motywami roślinno-kwiatowymi w każdym rzędzie, powtarzającymi się, w polach prostokątnych lub zamkniętych łukiem; przetarcia szkliwa;
majolika, farby ceramiczne wysokich temperatur z szkliwem ołowiowym, dekoracja typu guerda secca o „sznurowym” konturze, wys. 55,5 cm, średn. siedzisk 34 cm; nie sygnowane.
Nieustalona wytwórnia europejska - Anglia?, Belgia?, XX w.
Por. analogiczna para stołków, w innej kolorystyce, oferta na aukcji Rempexu 230.