Nr katalogowy: 611
Para papug
Francja, Sevres lub naśladownictwo
(Edme Samson?, Paryż), XIX w.
papugi na stożkowych, ażurowych podstawach przypominających skałę; ubarwione seledynowo (skrzydła) - żółto i różowo, z upierzeniem zaznaczonym czarnym konturem, z czerwonymi dziobami i pazurami; samiec papugi z czubem;
porcelana, farby naszkliwne; wys. 24 cm i 18 cm;
sygnowane od spodu kobaltem podszkl. podwójne L w ligaturze i wpisane w środku S, na nie szkliwionych brzegach podstaw - niebieska litera ozdobna, przypominająca C (lub T?).
Francja, Sevres lub naśladownictwo (Edme Samson?, Paryż), XIX w.
Ptaki przeznaczone najpewniej do oprawy z brązu, jako lichtarze; nietypowa w detalu sygnatura wskazuje na naśladownictwo.
900 zł