Nr katalogowy: 914
Stolik klasycystyczny
konstrukcja - dębina; fornir - orzech, mahoń, jawor;
inkrustacje - kość; 78 x 66 x 44,5 cm.
Niemcy, XVIII/XIX w.
prostokątny, z szufladką, wsparty na czterech graniastych, zbieżnych, kanelowanych nogach, fornirowany, intarsjowany. Obrzeże blatu ozdobione wstęgą z intarsjowanych ukośnie ułożonych paseczków jasnych i ciemnych. Na blacie prostokątne pole ujęte pasem w narożach meandrującym, obwiedzionym żyłkami, pośrodku okrągły wieniec z liści, w którym na konsolce przedstawiona kobieta w krótkiej sukience z prawa ręką podniesioną ku górze - prawdopodobnie Atena (obecnie intarsja o nieco zatartych konturach);
konstrukcja - dębina; fornir - orzech, mahoń, jawor; inkrustacje - kość;
78 x 66 x 44,5 cm.
Niemcy, XVIII/XIX w.
Niewielki stolik o klasycystycznej prostej formie i odpowiadającej stylowo dekoracji intarsjowanej na blacie.