Nr katalogowy: 1802
Ikona - Matka Boska Kazańska, w okładzie i kiocie
tempera na desce, od spodu plusz pąsowy;
srebro; 18 x 14 cm;
Rosja, po poł. XIX w.
Maria zwrócona w prawo, Chrystus stojący obok, błogosławiący prawą ręką, z lewą ukrytą pod płaszczem; nad ramieniem Marii napis cyrylicą, nieco uszkodzony; okład srebrny, bez próby; nimby z blachy mosiężnej; wokoło ramka profilowana, złocona, z gołębicą z posrebrzanego gipsu w tympanonie; kiot o falistych ściankach, zamknięty ostrołukiem;
tempera na desce, od spodu plusz pąsowy; srebro; 18 x 14 cm;
ramka - drewno złocone, gips; kiot z drewna sosnowego, czernionego, z malowaną żółtą farbą żyłką wokół oszklonych drzwiczek, 34,8 x 24,5 x 6,5 cm.
Rosja, po poł. XIX w.