Nr katalogowy: 844
Ikona - Trójca Święta Starotestamentowa
tempera na desce kolistej, średnica 64 cm;
Rosja, XVIII/XIX w.?
malowana na desce w formie tonda, wieńczyła zapewne piąty rząd ikonostasu; przedstawia scenę zwaną też Gościnnością Abrahama, z trzema Wędrowcami - Aniołami, personifikacjami Trzech Osób Boskich, siedzącymi przy stole pod drzewem; z prawej na pierwszym planie postać usługującego Gościom Abrahama, w głębi widoczna w drzwiach domu postać kobieca - Sara; u góry objaśniający napis cyrylicą;
tempera na desce kolistej, z jedną szpongą; tło i nimby złocone; odwrocie deski opracowane pionowymi pociągnięciami dłuta; średnica 64 cm;
Rosja, XVIII/XIX w.?