Nr katalogowy: 843
Ikona trójdzielna, w kiocie
tempera na desce, 32,5 x 28 cm,
Rosja, ok. poł. XIX w.
obraz podzielony na 3 kwatery; w górnej strefie Ukrzyżowanie, nad krzyżem w obłoku Bóg Ojciec i dwa anioły po bokach; w dolnej części z lewej wizerunek Matki Boskiej z Dzieciątkiem na ręku; nad nimi dwa anioły; Dziecię odwraca głowę ku jednemu z nich; w kwaterze z prawej u dołu - 3 stojące postacie świętych (pierwszy nierozpoznany, dwaj pozostali to Piotr i Paweł); nad obrazem w podłuczu - na tle grawerowanej w motywy roślinnogeometryczne blachy mosiężnej - półplastyczna, srebrzona Gołębica; kiot drewniany, zamknięty ostrym łukiem, ścianki uformowane faliście;
tempera na desce, 32,5 x 28 cm, w drewnianej, złoconej ramie; kiot z drewna sosnowego, fornirowany orzechem, od frontu oszklony, 66,5 x 40,5 x 9 cm.
Rosja, ok. poł. XIX w.