Nr katalogowy: 842
Ikona - Chrystus Pantokrator, w srebrnym okładzie i kiocie
tempera na desce, okład srebrny pr. 84; 27 x 22,7 cm;
Rosja, Moskwa, XIX/XX w.
wizerunek z uniesioną w geście błogosławieństwa prawą ręką i otwartą Księgą w lewej ręce; okład srebrny z ornamentem arkadkowo-kwiatowym wokół krawędzi i napisem u dołu cyrylicą: „ISUS WSIEDIERŻITIEL”; cechy probiercze na nimbie oraz - nieczytelne - u dołu ryzy nad bordiurą; wokoło ramka drewniana, profilowana i złocona; kiot w formie prostokątnej gabloty;
tempera na desce, spód obity pąsowym pluszem; okład srebrny pr. 84; 27 x 22,7 cm;
drewno lipowe złocone; kiot - drewno sosnowe, okleina z mazerunkiem palisandrowym, szklane drzwiczki;
wokół szyby częściowo zachowana żyłka mosiężna; 35,5 x 31,5 x 8 cm.
Rosja, Moskwa, złotnik Nikołaj Iwanow?; probierz Iwan Siergiejewicz Lebiedkin, XIX/XX w.