Nr katalogowy: 841
Ikona - Matka Boska Kazańska, w srebrnym okładzie i kiocie
tempera na desce, ryza srebrna pr. 84;
18 x 14,4 cm;
Rosja, XIX/XX w.
obraz z Marią zwróconą ku Dzieciątku stojącemu u Jej boku z prawej; okład srebrny, ze słabo czytelną cechą; nimby srebrne; bordiura z wzorem roślinnogeometrycznym i napisem u dołu cyrylicą: „KAZANSKIJA”; w podłuczu Gołębica na tle mosiężnej blachy, grawerowanej w motywy wolut i akantu; wokoło ramka drewniana, profilowana, złocona; kiot zwieńczony ostrołukiem;
tempera na desce, od spodu pąsowy plusz, ryza srebrna pr. 84; 18 x 14,4 cm;
blacha mosiężna, drewno lipowe, złocone płatkowo;
kiot z drewna sosnowego, czernionego, z malowaną żółtą farbą żyłką wokół drzwiczek szklanych; 44 x 24 x 7 cm.
Rosja, XIX/XX w.