Nr katalogowy: 840
Ikona - Matka Boska Iwerska, w kiocie i srebrnym okładzie
tempera na desce, od spodu pąsowy plusz;
okład srebrny pr. 84; 26 x 21 cm;
Rosja, Moskwa, XIX/XX w.
Maria z Dzieciątkiem na ręku, w okładzie srebrnym, z ażurowymi, złoconymi nimbami; w podłuczu półplastyczna Gołębica na tle blachy mosiężnej, dekorowanej grawerowanymi wolutami i akantem; obraz ujęty złoconą, profilowaną ramką; całość w oszklonym kiocie zwieńczonym łukiem;
tempera na desce, od spodu pąsowy plusz; okład srebrny pr. 84; 26 x 21 cm;
blacha mosiężna, drewno lipowe, złocone; kiot z drewna czernionego, oszklony od frontu, 51,5 x 34,5 x 7,5 cm.
Rosja, Moskwa, na okładzie cecha złotnika Dmitrija (lub Aleksandra) Jegorowa, na nimbie - Antipa Iwanowicza Kuzmiczewa; probierz Iwan Lebiedkin; XIX/XX w.