Nr katalogowy: 837
Polifon - pozytywka talerzowa
Niemcy, firma Polyphon Musikwerke (czynna od 1870);
napisy patentowe francuskie (!) dla wyrobów
bez gwarancji państwowej; k. XIX w.
w drewnianej skrzynce na planie kwadratu; front i boki wykrojone faliście, naroża ścięte; na wieku ukośny napis: „Polyphon” - inkrustacja imitująca kość; na wewnętrznej stronie wieka kolorowa chromolitografia z muzykującymi puttami; mechanizm ze stalowym grzebieniem; na blaszce osłonowej napis: „Brevete S.G.D.G. / Patent - Patented”; zapis melodii na płycie stalowej, perforowanej, z zadziorami, ozdobionej postacią kobiecą z lirą, napisem „Polyphone”, nr „58848” i „MARQUE DE FABRICATION”;
drewno oklejone orzechem, stal, mosiądz, tworzywo imitujące kość; wys. 15 cm, szer. 28 cm, głęb. 24,5 cm.
Niemcy, firma Polyphon Musikwerke (czynna od 1870); napisy patentowe francuskie (!) dla wyrobów bez gwarancji państwowej; k. XIX w.
3 800 zł