Nr katalogowy: 835
Skrzyneczka do przechowywania cygar
drewno czernione, mahoń, wys. 25 cm, szer. 28,7 cm, głęb. 21,5 cm.
Francja, firma C. DUC, działająca w Lyonie i Marsylii; 4 ćw. XIX w.
na 4 toczonych nóżkach; prostopadłościenna, o zamykanym na kluczyk falistym froncie, ściętych narożach i gładkich bokach, dekorowana z przodu inkrustowaną, podwójną żyłką mosiężną wzdłuż krawędzi; na lekko wypukłym wieczku - żyłka potrójna, a pośrodku ślepy kartusz mosiężny wśród akantowych labrów; tło wypełnione częściowo intarsją z drewna orzechowego oraz kwiatkami z macicy perłowej; ścianka frontowa odkładana z wieczkiem; wnętrze wyłożone mahoniem, z pięcioma wysuwanymi szufladkami; w każdej miejsce na 12 cygar, wzdłuż zagłębień wycięta szpara ułatwiająca przepływ powietrza; na licach toczone uchwyty; u dołu szósta szufladka (brak uchwytu) bez wgłębień; na wewnętrznej stronie wieczka - owalna, papierowa naklejka z napisem: „MEDAILLE D’OR / C. DUC / LYON * MARSEILLE”;
drewno czernione, mahoń, blaszka mosiężna, macica perłowa; wys. 25 cm, szer. 28,7 cm, głęb. 21,5 cm.
1 700 zł