Nr katalogowy: 823
Teczka gabinetowa na papeterię
skóra, tektura, 34,3 x 45,5 x 2,5 cm.
Szwecja, Malmö, firma Beyronds, 2 tercja XX w.
prostokątna, w formie dwuskrzydłowej księgi z brązowej, cielęcej skóry, zdobionej wzdłuż krawędzi złoconymi tłoczeniami; pośrodku obu skrzydeł - aplikacje metalowe z tłoczonymi kwiatkami i wprawionym pośrodku opalizującym szkiełkiem; na wewnętrznych stronach skrzydeł - kieszonki na papier i koperty - z tektury oklejonej złocistą morą; środek wyłożony beżowo-ugrowym papierem; na brzegu oprawy u dołu sygnatura firmy introligatorskiej: „Beyronds / MALMÖ”; spód podklejony miękką tkaniną jasno-brązową;
skóra, tektura, biały metal, szkło opalizujące, papier, mora, tkanina flanelowa; 34,3 x 45,5 x 2,5 cm.
600 zł