Nr katalogowy: 701
Komplet sztućców na 6 osób (37 sztuk)
plater cechowany; Warszawa, Fabryka
Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget,
lata 20.-30.XX w.
składający się z 6 łyżek do zupy (dł. 20,5 cm), 6 widelców i 6 noży z trzonkami dociążonymi i stalowymi ostrzami (dł. 18,2 cm i 20,5 cm), 6 łyżeczek do herbaty i 6 do kawy (dł. 14,6 cm i 11,1 cm), 6 dwuzębnych widelczyków deserowych (dł. 15,1 cm) oraz łyżeczki do cukru z czerpakiem złoconym muszlowatym (dł. 14,8 cm); trzonki lancetowate, obrzeżone profilowaną taśmą z przewiązkami, z drobnymi listkami na końcach; umieszczone w etui introligatorskim wyłożonym wewnątrz czerwonym, drapowanym materiałem;
plater cechowany (FRAGET MB PLAQUE), stal nierdzewna cechowana (korona, GERLACH / nierdzewne). Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget, lata 20.-30.XX w.