Nr katalogowy: 1625
Serwis do kawy o groszkowanej, opalizującej powierzchni
Polska, Katowice, wytwórnia porcelany
Steatyt Zbigniewa Buksowicza, lata 60./70. XX w.
dla 6 osób; składa się z dzbanka do kawy z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika, 6 filiżanek ze spodkami i 6 talerzyków deserowych; naczynia o konicznych, przekrzywionych formach, i gałązkowych uchwytach, o groszkowanej powierzchni z opalizującym szkliwem i opalizującymi, złoconymi uchwytami uchami i krawędziami; lekkie przetarcia złoceń i szkliwa;
porcelana (techniczna), farby naszkliwne- opalizujące, złocenia;
wymiary: dzbanek wys.26,7 cm;
cukiernica wys.12,5 cm;
mlecznik wys.13,2 cm;
filiżanki: wys.6,2 cm; sp. wys.2 cm, średn.11,3 cm;
talerzyki wys.2,5 cm, średn.14,8 cm;
sygn. drukiem srebrzystym: stylizowany wazon z wpisanymi literami ZB i kwiatowymi uchwytami, powyżej: STEATYT, poniżej: KATOWICE;
Polska, Katowice, wytwórnia porcelany Steatyt Zbigniewa Buksowicza, lata 60./70. XX w.