Nr katalogowy: 1619
Zespół naczyń deserowych z motywem modrzewia i wiewiórki, model Else
Niemcy Rosenthal, zakład w Kronach,
1 ćw. XX w. (lata 20.)
składa się z 6 półkulistych filiżanek ze spodkami, cukiernicy, mlecznika i 6 talerzyków deserowych; naczynia zdobi ceglasty motyw wiewiórki na gałązce modrzewia, oraz gałązki modrzewiowej i wilczej jagody; ucha, uchwyty i krawędzie naczyń z ceglastymi obwódkami;
porcelana, druk ceglasty, złocenia;
wymiary:
filiżanki: wys.4,8 cm, średn.10,2 cm;
spodki: wys.2 cm, średn.15 cm;
talerzyki wys.2,3 cm, średn.20 cm;
cukiernica wys.8,8 cm, dł.26,5 cm;
mlecznik wys.7,2 cm, dł.13,5 cm;
naczynia sygn. drukiem zielenią chromu: korona, skrzyżowane kreski z literami R C, niżej: Rosenthal/ ----/ KRONACH · GERMANY/ ELSE oraz odręczny napis czerwienią naszkl. (nieczytelny)
Niemcy Rosenthal, zakład w Kronach, 1 ćw. XX w. (lata 20.)