Nr katalogowy: 624
Para postumentów - stołków ogrodowych?, z dekoracją ornamentalno - roślinną
majolika, wys.55 m, nieustalona wytwórnia
europejska - Anglia?, Belgia? , XX w.
o 6-bocznych trzonach i kolistych siedziskach; dekoracja w tonacji zielono - beżowo - różowej; na siedziskach motyw rozety z dekoracją geometryczno- roślinną w trzech dośrodkowych kręgach; trzony 4-dzielne, na stopach, z wydzielonym „nodusem” i dwoma rzędami płycin ażurowych z 6 motywami roślinno-kwiatowymi w każdym rzędzie, powtarzającymi się, w polach prostokątnych lub zamkniętych łukiem; przetarcia szkliwa i krakelura;
majolika, farby ceramiczne wysokich temperatur z szkliwem ołowiowym, dekoracja typu guerda secca o „sznurowym” konturze, wys.55 m,
średn. siedzisk 33,5 cm; nie sygnowane.
Nieustalona wytwórnia europejska - Anglia?, Belgia? , XX w.
1 700 zł