Nr katalogowy: 623
Plakieta emaliowa Żniwa, w ramie drewnianej
emalia malarska na miedzi, 24 x 34 cm,
Francja, Limoges, F. J. Carmona, 2 poł. XX w.
plakieta prostokątna z przedstawieniem żniw; na polu na drugim planie stoi wóz ze snopkami zaprzężony w konia, a na rżysku troje wieśniaków wiąże i układa snopy; pr. d. sygn. złotem: F.J. Carmona/ Limoges;
plakieta: emalia malarska na miedzi, oprawna w drewnianą czarną ramę ze złoceniami;
wymiary: plakieta 24 x 34 cm, rama: 42,5 x 51,5 cm,
z tyłu na pełnej oprawie etykietki firmowe:
1) w górnym prawym narożu prostokątna nalepka z adresem sklepu (magazynu): SONSINO/ CADEAUX / 23. RUE DE LA RťPUBLIQUE / TEL. 90.05.27/ MARSEILLE,
2) nalepka - certyfikat autentyczności i dane autora: pod koroną tarcza z napisami: EMAUX D’ART / Ce tableau est certifié/ FAIT MAIN/ pour les MAITRES EMAILLEURS/ F. J. CARMONA/ Grand Prix des Beaux Arts/ LIMOGES/ MADE IN FRANCE/ HAND PAINTED.
Sygnowana plakieta wykonana techniką emalii malarskiej na miedzi w renomowanym ośrodku sztuki emalierskiej w Limoges.