Nr katalogowy: 621
Wazon z fantastycznymi ptakami i kwiatami
Chiny lub naśladownictwo europejskie ?,
XVIII/XIX w. - XIX w.
o kulistym, lekko spłaszczonym brzuścu , z wydzieloną obręczową, koniczną stopką i małą, lekko rozchyloną szyjką z niewielkimi kolistymi uchwytami u nasady. Wokół brzuśca dekoracja kobaltowa: na szerokim pasie dwa fantastyczne ptaki z ogonami i skrzydłami przechodzącymi w stylizowane motywy roślinne, umieszczone między dekoracyjnymi gałązkami fantazyjnych kwiatów; wokół dolnej części brzuśca szlak lambrekinowy; na pasie pod szyjką - stylizowana wić roślinna, szyjka ze szlakiem stylizowanych rozetek; ubytki szkliwa na uszkach;
kamionka lub odmiana protoporcelany?, szkliwo o niebieskawym zabarwieniu, z krakelurą, kobalt podszkliwny; na dnie nalepki i znaki kolekcji(?): prostokątna nalepka papierowa z napisem: No 155 oraz pieczęć lakowa z odciśniętą kompozycją narzędzi kreślarskich (?) i napisem: Stein czcionką gotycką.
Chiny lub naśladownictwo europejskie ?, XVIII/XIX w. - XIX w.