Nr katalogowy: 620
Patera z muzykującymi dziećmi
Niemcy, Plaue, Von Schierhlz’sche Porzellanmanufaktur
Plaue GmbH, 1 ćw. XX w.
patera o rozchylonym koszu z ażurowym motywem esowatych listew osadzonych u podstawy w dwudzielnym reliefowym szlaku roślinnym, z kompozycją kwiatową w dnie i pięcioma plastycznymi kompozycjami kwiatowo-owocowymi wokół zewnętrznych ścianek. Wysoki, 2-częściowy trzon roślinny z wydzieloną ażurową podstawą z plastycznymi kompozycjami owocowo- kwiatowymi i grupą figuralną: dwoje muzykujących dzieci, siedzących na rocaillowych występach; bosy chłopczyk w liliowej tunice grający na lutni(?) i bosa dziewczynka w łososiowej sukieneczce i czepeczku z niebieskimi wstążkami, trzymająca w dłoni kartkę z zapisem nutowym; patera z metalowym trzpieniem wkładanym w trzon; drobne ubytki dekoracji plastycznej;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, dekoracja plastyczna modelowana „z ręki”; wys. 36 cm;
sygn. drukiem niebieskim: tarcza z trzema stylizowanymi listkami, pod koroną, brązem(złotem?) 36, wyciski: 757, 67
Niemcy, Plaue, Von Schierhlz’sche Porzellanmanufaktur Plaue GmbH, 1 ćw. XX w.