Nr katalogowy: 618
Serwis do kawy Prometeusz
Polska, Chodzież - Zakłady Porcelany Stołowej,
proj. formy Danuty Duszniak (ur. 1926) z 1959 roku,
lata 60. XX w.
składa się z dzbanka do kawy z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika i 6 filiżanek ze spodkami. Naczynia o wysmukłych formach, naczynia lekko koniczne, wysmukłe, z dekoracją geometryczną czarnymi liniami tworzącymi przenikające się prostokąty; uszka, wierzch pokrywek i spodków czarne;
porcelana, czarny druk naszkliwny;
wymiary: dzbanek - wys. 24 cm;
mlecznik - wys. 10,5 cm;
cukiernica - wys. 8,2 cm; średn. ok. 9 cm;
filiżanka - wys. 5,7 cm, średn. 5,8 cm;
spodek - wys. 1,8 cm, średn. 11,2 cm;
sygn. drukiem zielenią chromu: w dwudzielnym wieńcu litera C w trójkącie, niżej: CHODZIEŻ, pod wieńcem: MADE IN POLAND, na spodkach druk zielony: w trójkącie C, niżej: CHODZIEŻ, naszkl. odręcznie: Hand painted, 4886, AK
Polska, Chodzież - Zakłady Porcelany Stołowej, proj. formy Danuty Duszniak (ur. 1926) z 1959 roku, lata 60. XX w.
Popularny w latach 60. XX wieku model projektantki Instytutu Wzornictwa Przemysłowego-Zakładu Szkła i Ceramiki , związanej z Chodzieżą w latach 1953 - 1968.