Nr katalogowy: 615
Dziewczyna karmiąca kury
porcelana, wys. 12 cm; Miśnia, model Johanna
J. Kaendlera (1706-1775)? z 2 poł. XVIII w.,
XIX/XX w. - XX w.
na kolistym, rocaillowym cokoliku bosa dziewczynka karmiąca kury; w pasiastej spódnicy, zielonkawym fartuszku - zapasce, fioletowym gorseciku i zawiązanej pod brodą chustce; podtrzymuje lewą ręką oparty o biodro płaski kosz, sypiąc ziarno kurze, kogutowi i pisklętom u jej stóp;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 12 cm, średn. podstawy ok. 7 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, ryte: 2814 (numer modelu), złotem: 31., wycisk: 94
Miśnia, model Johanna J. Kaendlera (1706-1775)? z 2 poł. XVIII w., XIX/XX w. - XX w.
Figurka stanowiła parę z postacią chłopca karmiącego gęsi, była chętnie powtarzana na pocz. XX wieku (od roku 1910 jubileuszu 200-lecia Miśni).
2 100 zł