Nr katalogowy: 614
Clown
porcelana, wys. 27 cm;
Hiszpania, firma Nadal (zał. w 1915 r. w Manises),
2 poł. XX w.
figurka clowna w piaskowo-różowym kostiumie, z jasną kryzą i falbankami przy mankietach, w maleńkim kapelusiku; stoi w tanecznej pozie, w kontrapoście, przy konicznym, 4-bocznym cokole nakrytym tkaniną w gwiazdki; unosi prawą rękę ku głowie, wskazując palcem na kapelusik i odchylając z gracją w bok lewą rękę;
porcelana, farby podszkliwne w tonacji beżowo-różowo- szarej, wys. 27 cm;
sygn. czarnym drukiem na nie szkliwionym spodzie: okonturowane N pod koroną, niżej: NADAL/ MADE IN SPAIN, wycisk: 811
Hiszpania, firma Nadal (zał. w 1915 r. w Manises), 2 poł. XX w.
Firma Nadal (nazwa od imienia żony założyciela, Don Jose Asuncion Marquésa), prowadzona już przez trzecie pokolenie, specjalizuje się w dekoracyjnej plastyce figuralnej o charakterystycznej pastelowej tonacji.