Nr katalogowy: 613
Kobieta z dwoma koszami
fajans, wys. 43 cm; Werke Riessner & Kessel
(zał. 1892), pocz. XX w. (przed II wojną światową)
młoda kobieta (wieśniaczka - Bretonka?) w długiej spódnicy, krótkim kaftaniku zapinanym na guziki, trzewikach i czepku lekko zsuniętym na tył głowy, stoi w silnym wykroku, z wysuniętą spod spódnicy prawą stopą, opierając na udzie duży płaski, prostokątny koszyk; na lewym przedramieniu zawieszony drugi - podobny koszyk;
fajans, farby ze szkliwem matowym w tonacji beżowo-brązowej; wys. 43 cm;
sygn. ryta, z tyłu, pod szkliwem: W.TACHNER/ 1907 (lub 1901?), od spodu wyciski: korona trójdzielna, w owalu: AMPHORA/ AUSTRIA,
4641, złotem: 755, 13; kobaltem w szkliwie: odręcznie A Austria (Czechy), Turn (Teplitz - Trnovany), K. K. Privat Keramische
Werke Riessner & Kessel (zał. 1892), pocz. XX w. (przed II wojną światową)