Nr katalogowy: 612
Myśliwy z psem i upolowanym jeleniem
porcelana biała; wys. 52 cm; Czechy, Duchcov,
Maufaktura Porcelany Royal Dux Bohemia AG,
2 poł. XX w.
na kolistej podstawie wąsaty myśliwy oparty o pień - występ, w długich butach, kurtce myśliwskiej i czapce - kapelusiku przewieszoną torbą myśliwską; podtrzymuje przerzuconego przez kark upolowanego jelonka; u stóp myśliwego pies;
porcelana biała; wys. 52 cm;
sygn. wyciskiem na różowym wypukłym trójkącie: w owalu u dołu D, wokół napis: ROYAL DUX BOHEMIA, poniżej : 49, T 3199, 84; zielenią chromu druk: wokół kręgu napis: ŠHAND PAINTEDŠ MADE IN CZECHOSLOVAKIAŠ, wewnątrz trójkąt z literą D w owalu otoczonym napisem: ROYAL DUX BOHEMIA; z boku podstawy niewyraźny wycisk: P (?) w kręgu.
Czechy, Duchcov, Maufaktura Porcelany Royal Dux Bohemia AG, 2 poł. XX w.