Nr katalogowy: 611
Bogini na rydwanie ciągniętym przez dwie pantery (Diana?, Ariadna?)
biskwit porcelany, wys. 25 cm,
Niemcy, Scheibe - Alsbach, A. W. Fr. Krister GmbH, XX w.
na niskiej, owalnej podstawie z ornamentem palmetowym wokół - stojąca na dwukołowym rydwanie młoda kobieta o długich, rozwianych włosach z wpiętymi liśćmi, w rozwianej szacie, opadającej trenem na siedzisko rydwanu, z odsłoniętą piersią, w sandałach; w prawej dłoni trzyma lejce podczepione do obroży dwu panter ciągnących rydwan, lewą ręką z tyrsem w dłoni wspiera się o oparcie rydwanu;
biskwit porcelany, lejce - metalowy łańcuszek; wys. 25 cm, podstawa 24,5 x 10,5 cm;
sygn. wyciskiem: litera S przekreślona wzdłuż dwiema skrzyżowanymi liniami oraz: 10440, 7