Nr katalogowy: 911
Stół neobarokowy
konstrukcja, fornir - dębina, brzoza; 70 x śr. 90 cm.
Gdańsk, koniec XIX w.
z okrągłym blatem umieszczonym na ośmiobocznym profilowanym oskrzynieniu, wsparty na spiralnych nogach, spiętych krzyżowym wiązaniem. Całość barwiona na czarno, ozdobiona płaskorzeźbionymi ornamentami. Blat fornirowany, z intarsjowaną ośmioramienną gwiazdą, z ramionami w dwóch kontrastowych barwach, z obrzeżem z ćwierćwałka z liści. Nogi umieszczone na stopach w formie spłaszczonych kul. Na spięciu wiązania kule;
Gdańsk, koniec XIX w.
Mebel w stylu barokowych mebli gdańskich wykonywanych od pocz. XVIII wieku; obiekt na dobrym poziomie wykonawczym.
2 000 zł