Nr katalogowy: 908
Szafka bufetowa w stylu art déco
konstrukcja - sklejka, mahoń, dębina,
fornir - palisander, mahoń; płyta - marmur; okucia - stal;
Francja, lata 30. XX w.
o korpusie prostym na bokach, od frontu zamkniętym trzema skrzydłami, z jedną szufladką pośrodku - wszystkich o łukowatym kształcie, fornirowana wzorzystą okleiną, wsparta na czernionej płozie od frontu, z tyłu na ściance stanowiącej przedłużenie pleców. Wnętrze jednokomorowe, z trzema półkami.
Dekoracyjne uchwyty z brachy niklowanej, o wydłużonych kształtach, zbudowanych z kilku pręcików;
konstrukcja - sklejka, mahoń, dębina, fornir - palisander, mahoń; płyta - marmur; okucia - stal;
102 x 116 x 45,5 cm.
Francja, lata 30. XX w.
Szafka o formie właściwej francuskiej wersji dojrzałej fazy art déco. O cechach formy i dekoracji właściwej dla tego kraju, tj. skubizowanej i jednocześnie opływowej formie, z płyta marmurową z czarnego kamienia i innymi czernionymi elementami i stalowymi nowoczesnymi okuciami.