Nr katalogowy: 906
Stolik do gry art déco
konstrukcja - sosna, sklejka; fornir - mahoń;
76 x 80 x 80 cm.
Polska, lata 20. XX w.
z dwoma kwadratowymi blatami o zaokrąglonych narożach, ułożonymi jeden nad drugim, z półką pod nimi, wsparty na czterech graniastych nogach z fontowymi narożami zaokrąglonymi. Blat górny ramowy, z obracaną płyciną, spięty z dolnym zawiasami na jednym z boków. Płycina z jednej strony fornirowana, z drugiej wyklejona suknem, po podniesieniu ramy do góry obracana na bolcach zamocowanych pośrodku dwóch boków;
76 x 80 x 80 cm.
Polska, lata 20. XX w.
Stolik do gry wykonany w okresie dwudziestolecia międzywojennego i noszący cechy polskiej recepcji stylu art deALco.