Nr katalogowy: 905
Fotel art déco
konstrukcja - sklejka, sosna; fornir - palisandrowiec;
82 x 94,5 x 93 cm.
Polska, ok. 1930
głęboki, z dwoma wysokimi kwadratowymi, tapicerowanymi poduchami, z lekko odchylonym oparciem, z trapezoidalnym siedzeniem, wsparty na czterech graniastych nogach, z poręczą deskowatą rozszerzająca się ku przodowi z przodu łukowato wygiętą, z tapicerowanym podłokietnikiem, wspartą na analogicznym wsporniku. Elementy konstrukcyjne fornirowane wzorzystą okleiną;
82 x 94,5 x 93 cm.
Polska, ok. 1930
Masywny fotel o skubizowanej formie stosowanej w meblarstwie polskim w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Główną jego ozdobą, poza kształtem, przypominającym nieco awangardowe konstruktywistyczne modele, jest wzorzysty egzotyczny fornir, cechy typowej dla luksusowych mebli w stylu art déco.