Nr katalogowy: 904
Szafka w stylu art déco
konstrukcja - sklejka, orzech, mahoń; fornir - orzech;
okucia - stal; 67,7 x 126 x 45 cm.
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
niska, o wydłużonym prostopadłościennym kształcie, zamykana na bokach frontu pojedynczymi skrzydłami,
ujmującymi umieszczone pośrodku dwie szuflady, wsparta na dwóch wysokich i szerokich podporach,
umieszczonych na deskowych podkładkach, zaokrąglonych z przodu i z tyłu. Całość fornirowana wzorzystą okleiną. Uchwyty dekoracyjne, stalowe niklowane w formie litery U;
Forma szafki inspirowana stylem francuskiego art déco w nowoczesnej redakcji ze schyłku dwudziestolecia
międzywojennego,, kiedy do głosu doszły nowe trendy w meblarstwie wpływające na zmianę estetyki mebla,
głównie przez zmniejszenie ich kubatury i uproszczenie dekoracji.