Nr katalogowy: 903
Toaletka w stylu art déco
konstrukcja - sklejka, brzoza, sosna; fornir - brzoza;
172 x 134 x 38 cm.
Polska, przełom lat 20. I 30. XX w.
z dużym okrągłym lustrem otoczonym drewnianą ramą; wspartym na szafce z trzema szufladami po lewej
stronie i komorą zamykaną jednoskrzydłowo po prawej, na której ułożona szeroka deska esowato
wygięta, ujmująca lewy bok łukiem, a po prawej nad szafką wywijająca się górze, z dwoma niewielkimi
półeczkami we wnętrzu tegoż łuku; fornirowana. We wnętrzu szafki półeczka. Półeczki w łuku nad szafką
wsparte na graniastym wsporniku, zatężającym;
172 x 134 x 38 cm.
Toaletka zbudowana ze skubizowanych brył, której lekkości nadaje półka, stanowiąca zarazem jej dekorację.
Obiekt prezentujący zestaw form charakterystyczny dla stylu polskiego art déco, równocześnie stanowi przykład
elementu składowego typowego kompletu mebli do sypialni, które zwykło się okleinować w tamtym czasie
jasnymi fornirami.
1 500 zł