Nr katalogowy: 902
Toaletka art déco
fornir - orzech; okucia - stal, bakelit;
174 x 124 x 49,5 cm.
Polska, przełom lat 20. i 30. XX w.
z fornirowaną podstawą o asymetrycznym kształcie, zbliżonym w przekroju poziomym do formy litery L, po prawej stronie wysuniętą ku przodowi i zaokrągloną, w pozostałej części wąską, z umieszczonym na niej po prawej stronie lustrem prostokątnym, dwuczęściowym, składanym. Podstawa wsparta na konsolowych nóżkach, z otwartą wnęką u dołu, nad którą po prawej stronie jednoskrzydłowa szafka; w jej części środkowej wydłużona wnęka zamykana przesuwnymi taflami szklanymi, zaś po lewej stronie dwie szufladki i półeczka nad nimi o zaokrąglonej u góry ściance bocznej; konstrukcja - sosna, sklejka;
fornir - orzech; okucia - stal, bakelit; 174 x 124 x 49,5 cm.
Szafka toaletowa o ciekawym, asymetrycznym kształcie podstawy, ozdobionej wzorzystym fornirem orzechowym. Forma właściwa polskiej redakcji art déco opartej na zestawieniach zgeometryzowanych, przecinających się brył.
2 300 zł