Nr katalogowy: 1812
Wazon - lampa elektryczna
szkło mleczne, złocenia; brąz złocony;
wys. 44,5 cm, szer. 22 cm, podstawa 18,5 x 18,5 cm.
Francja?; XIX/XX w.
podstawa z brązu, kwadratowa, z wklęsło fazowaną krawędzią, na 4 nóżkach z motywem akantu, muszli i kaboszonu; korpus - amfora z mlecznego szkła zdobionego naszkliwnie złotą malaturą z dwiema owalnymi, wypełnionymi wiązankami kwiatów, rezerwami z obu stron brzuśca i dwiema mniejszymi, kolistymi - pod uchwytami; oprawa wazonu z brązu złoconego: wokół dolnej krawędzi wieniec z kwiatów i plecionki, wokół wylewu okucie z perełką i drobnymi kwiatkami; wydatne, pionowe ucha ze splecionych taśm obejmują cały wazon; u ich nasady i w połowie wysokości - motyw palmety, zwieńczenie rozwidlone, z wolutami ozdobionymi pięciopalczastymi liśćmi i drobnymi gronami; wewnątrz wazonu wmontowana oprawka żarówki;
szkło mleczne, złocenia; brąz złocony; wys. 44,5 cm, szer. 22 cm, podstawa 18,5 x 18,5 cm.
Francja?; XIX/XX w.