Nr katalogowy: 1810
Zestaw paramentów kapelana wojskowego
1/ Hostierka - Warszawa, firma Fraget, XIX/XX w.;
2/ Furażerka z białego i czerwonego atłasu;
3/ Portfelik z czarnej skóry, Polska, przed poł. XX w.
1/ Hostierka - kolista, z wgłębieniem złoconym na hostię, nakrytym wypukłym wieczkiem, zamykanym na skobelek z haczykiem; na kołnierzu ryty krzyżyk maltański; od spodu ozn. w owalu: „FRAGET / N / PLAQUE”; u góry orzeł dwugłowy, z lewej znak firmowy Frageta, z prawej nr kat. „586 R”; mosiądz srebrzony i złocony, średnica 9 cm. Warszawa, firma Fraget, XIX/XX w.
2/ Furażerka uszyta z białego i czerwonego atłasu, z potnikiem z cielęcej skóry, haftowana w motywy kwiatowe złotym bajorkiem, naszywana pasmanterią i kolorowymi szkiełkami; 18 x 27 cm.
3/ Portfelik z czarnej skóry, zamykany pętelką zaczepianą o mosiężny krzyżyk maltański; wewnątrz 2 kieszonki na paramenty: biały jedwab, haft bajorkiem i muliną, na jednej krzyż rzymski, na drugiej litery „IHS” oraz motywy kwiatów i winorośli; 9,2 x 13 x 2 cm.
Polska, przed poł. XX w.