Nr katalogowy: 1807
Para popiersi w tondach tłoczonych w blasze [ Cranach i Holbein ?]
blacha mosiężna trybowana na matrycy;
średnica 36 cm.
Niemcy, k. XIX w.
tonda z szerokim kołnierzem wypełnionym repusowanymi liśćmi akantu i kaboszonami, z ornamentem astragalowym wzdłuż krawędzi; pośrodku portrety wydzielone otokiem sznurowym: 1/ starszy mężczyzna z długą brodą i wąsami; z lewej pionowo napis: „L. Cranach”, z prawej wiązane litery „LC” z datą „1550”; ponadto sygnatura (?) - monogram wiązany: „HS”; 2/ mężczyzna bez zarostu, w miękkim berecie; z lewej litery wiązane: „HH” i data „1527”; niżej wiązane litery „HS”; pierwszy portret jest wyobrażeniem Lucasa Cranacha Starszego (1472-1553), drugi zapewne (?) Hansa Holbeina młodszego (1497-1543); litery „HS” mogą oznaczać Hansa Schäufeleina (1480-1540);
blacha mosiężna trybowana na matrycy; średnica 36 cm.
Niemcy, k. XIX w.