Nr katalogowy: 824
Lampa naftowa w formie kołczanu
brąz patynowany i złocony, mosiądz, blacha miedziana;
Belgia, Bruksela, firma A. Wauthoz, pocz. XX w.
podstawa na planie trójkąta o ściętych narożach i wklęsłych bokach, na 3 kolistych nóżkach obwiedzionych plecionką z kaboszonami; pośrodku podstawy - plastyczna rozeta z akantowym, złoconym pąkiem; krawędzie podstawy obwiedzione palmetowym gzymsem; trzon w formie kołczanu z widocznymi u góry pierzyskami strzał, umieszczony w trójnożnym, ażurowym statywie zakończonym u dołu akantowymi wolutami, a u góry baranimi głowami, połączonymi girlandami z lauru; wyżej - w kielichu z palmowych, złoconych liści - ażurowy koszyk stanowiący gniazdo dla kulistego pojemnika na naftę, z blachy miedzianej zdobionej repusowanymi motywami akantowymi;
na pokrętle knota napis: „LAMPE / OLIE / ELECTRIQUE / A.W. / BRUXELLES”; na pierścieniu wokół palnika: „LAMPE / SANS / SUITEMENT / A. W.”; ponadto w owalu: „A. WAUTHOZ B[reve]TEAL / BRUXELLES”; kominek szklany, przeźroczysty; klosz kulisty, ze szkła białego;
brąz patynowany i złocony, mosiądz, blacha miedziana; wys. korpusu 71 cm, wys. całk. 97 cm.