Nr katalogowy: 1619
Zespół naczyń do kwiatów - żardiniera i dwa wazony
Nieustalona wytwórnia - Belgia, Niemcy?
1 poł. XX w.
podłużna żardiniera i dwa wazony; naczynia o spłaszczonych podłużnie brzuścach o przekroju walnym, lekko rozszerzających się ku górze, z wyzębionymi brzegami; wokół brzuśców reliefowa dekoracja z powtarzającym się motywem gałązki kwiatowej wiśniowego astra(?) z pąkiem i liśćmi u podstawy, uchwyty naczyń - plastyczne gałązki kwiatu astra; lekkie przetarcia złoceń;
fajans delikatny, farby ceramiczne, szkliwo ołowiowo-boraksowe z krakelurą, złocenia;
żardiniera - wys. 13,5 cm, szer. 32 cm, podstawa 25 x 13,5 cm;
wazony - wys. 20 cm, szer. 21 cm, podst. 12,7 x 9,5 cm;
sygnowane wyciskiem: litery: F RIE=, tarcza 4- polowa pod koroną- corona muralis i duże 0; nad koroną: 489 (nr modelu).
Nieustalona wytwórnia - Belgia, Niemcy? 1 poł. XX w.