Nr katalogowy: 1618
Talerz z dekoracją ornamentalną
Ukraina - Pokucie, wyrób w stylistyce
i technologii huculskiej, XX w. - okres powojenny
w lustrze 4-dzielna rozeta liściasto- kwiatowa z motywami sercowymi, wokół kołnierza szlak ornamentu z 2-dzielnym motywem wolutowo-kwiatowym; kilka wyszczerbień krawędzi; dekoracja barwna na kremowym tle, o rytym konturze;
glinka garncarska, angoba (pobiałka), farby ceramiczne z tlenków metali (żółta, zielona, brązowa, pomarańczowa), szkliwo ołowiowe z krakelurą; wys.3,5 cm, średn.34 cm;
sygn. wyciskami: dwa napisy cyrylicą (nieczytelne) i cyfra 11
Ukraina - Pokucie, wyrób w stylistyce i technologii huculskiej, XX w. - okres powojenny
1 000 zł